چهارشنبه, 29 دی 1400
  • ساعت : ۸:۴۶:۵۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ 
  • کد خبر : ۱۸۱۸
مهندس افشانی معاون عمرانی وزیر كشور و رییس سازمان شهرداری ها
نشست صمیمی جانبازان، ایثارگران و فرزندان شاهد شاغل در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به مناسبت روزجانباز با حضور مهندس افشانی معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، دکتر یاوند عباسی مشاور وزیر کشور و مسئول امور ایثارگران وزارت کشور و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان برگزار شد.

نشست صمیمی جانبازان، ایثارگران و فرزندان شاهد شاغل در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به مناسبت روزجانباز با حضور مهندس افشانی معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، دکتر یاوند عباسی مشاور وزیر کشور و مسئول امور ایثارگران وزارت کشور و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سید محمدعلی افشانی در این نشست اظهار داشت: عظمت و بزرگی کار فرزندان این سرزمین در روزهای ابتدایی دفاع مقدس زمانی قابل درک است که ببینیم در چه شرایطی و چه موقعیتی آنها چنین تصمیم بزرگی را گرفتند.

وی در ادامه گفت: در شرایطی که کشور عزیز ما به تازگی تجربه یک انقلاب بزرگ را پشت سر گذاشته بود و همه دنیا در برابر اراده مردم قرار گرفته بودند. در چنین شرایطی تنها سرمایه واقعی و موجود کشور جوانان پاکباخته، آزاد و شجاعی بود که از سراسر کشور برای دفاع و مقاومت از میهن و نظام اسلامی اعلام آمادگی نموده بودند.

افشانی گفت: وقتی جوامع بشری به بن بست می رسند، انسان های فداکاری همچون شهیدان پیشتاز جامعه هستند و اگر ما می‌خواهیم،  قدر بدانیم  و پاس بداریم باید خصوصیات و ویژگی های آنها را شناخت و همانطوری که بودند باید معرفی شوند چون برای جامعه بهترین الگو هستند.

معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: آنچه امروز در اختیار ماست، وامی است که از سوی ایثارگران در اختیار ما گذاشتند و امروز همه ما مدیون آنها هستیم و باید دین خود را پس بدهیم.

افشانی افزود: شهید و جانباز هیچ چیزی را برای خود نمی‌خواستند، بلکه برای دیگران می‌خواستند. وقتی به میدان نبرد می رود برای بدست آوردن چیزی نمی رود بلکه می رود تا از دست بدهد .آنها معراج بشری را در کوتاهترین زمان ممکن  طی نمودند.

معاون عمراني وزير كشور و رييس سازمان شهرداري ها ودهياري هاي كشور گفت: بزرگترین چیزی که شهدا، جانبازان و ایثارگران به ما آموختند، این بود که برای حفظ دین و میهن باید از همه چیز گذشت.

وی خاطرنشان کرد: ما متاسفانه آن فرهنگ ازخودگذشتگی که همه چیز را برای دیگران می خواستند را فراموش کردیم و باید ایثارگران و جانبازانی که در بین مردم هستند تلاش کنند با عمل خود، آن روحیه را تداوم داده و دیگران را آشنا نمایند.

در این نشست دکتر غلامرضا یاوند عباسی مشاور وزیرکشور در امور ایثارگران نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست و تقدیر از همکاری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور در نگاه مثبت به مسائل این قشر، به تشریح مشکلات جانبازان و ایثارگران شاغل در سازمان ها و ارگانهای دولتی پرداخت و خواستار اجرای دقیق قانون جامع ایثارگران شد.

گفتنی است در ابتدای این نشست نیز حمید روحی مشاور رئیس سازمان و مسئول امور ایثارگران سازمان در خصوص وضعیت ایثارگران، جانبازان و فرزندان شهدا شاغل در این سازمان و شهرداری های سراسر کشور و اقدامات انجام شده در خصوص تکریم خانواده های این عزیزان و همچنین امور ایثارگران شهرداری های سراسر کشور گزارشی را ارائه داد.

در ادامه نیز تعدادی از جانبازان، ایثارگران و فرزندان شاهد به نمایندگی از سایرین پیشنهادهایی در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در بین همکاران و حل مشکلات رایج ایثارگران و خانواده های آنان ارائه نمودند.  

در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر به سه نفر جانباز شاغل در این سازمان، از ایثار و فداکاری آنان تکریم گردید.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.2.0.0
    V5.2.0.0